Performans Değerlenmesinde Düşük Puan Verilen Üyelerimiz İçin Dilekçe Örneği

mersin eğitimsen 33
Performans değerlendirmesine ilişkin üyelerimiz için dilekçe örneğini görmek için tıklayınız.

Bilindiği gibi MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 54. maddesinde, “Bakanlığa bağlı her derece ve türden eğitim kurumunda görev yapan ve adaylık sürecini tamamlamış olan öğretmenlerin başarı, verimlilik ve gayretlerini ölçmek üzere her ders yılı sonunda, görev yaptığı eğitim kurumunun müdürü tarafından değerlendirmesi”nin yapılacağı kurala bağlanmıştır. Değerlendirmenin de Yönetmeliğin ekinde yer alan Performans Değerlendirme Formuna göre yapılacağı kurala bağlanmıştır.

Eğitim Sen öteden beri, performans değerlendirmelerine karşı çıkmış, buna ilişkin çok sayıda açıklama ve değerlendirme yapmış, Yönetmeliğin 54. maddesi ile Yönetmeliğin ekinde yayımlanan Performans Değerlendirme Formunun iptali istemiyle dava açmıştır. (Danıştay henüz bu konuda bir karar vermemiştir). Özetle sendikamız performans değerlendirmesine ilişkin olarak açık ve net bir tutum takınmıştır.

Şubelerimizden gelen bilgilere göre, çok sayıda il ve eğitim kurumunda performans değerlendirme formları okul yöneticilerince doldurulmuş, ortada haklı hiçbir neden yokken tamamen kişisel ve politik nedenlerle bazı üyelerimize düşük notlar verilmiştir. Kendisine düşük puanlar verilen üyelerimiz elbette performans değerlendirme formlarının iptali istemiyle dava açabilirler. Sendikamızca üyelerimize bu konuda gerekli hukuk yardımının yapılacağının bilinmesini isteriz. Üyelerimiz ayrıca kurumlarına başvurabilir, düşük puan verilmesinin gerekçelerini öğrenmek isteyebilirler. Bu amaçla üyelerimiz için bir dilekçe örneği hazırlanmış, hazırlanan dilekçe örneği ekte gönderilmiştir. Ancak bu başvurunun dava açma sürecini durdurmayacağını belirtmek isteriz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.