ÖZEL EĞİTİM YAZ TATİLİ ÇERÇEVE PROGRAMI HAKKINDA

ÖZEL EĞİTİM YAZ TATİLİ ÇERÇEVE PROGRAMI HAKKINDA

Öğretmenlerin resmi olarak tatilde olduğu bir dönemde MEB’in, 2 Temmuz 2020 tarihli yazısıyla öğretmenlerden özel eğitim öğrencileri için “Yaz Tatili Çerçeve Programı” hazırlamalarını istemesi üzerine Eğitim Sen Genel Merkez Yürütme Kurulumuz, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü ile bir görüşme gerçekleştirmiştir.

Yapılan görüşmede MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü öğretmenleri zorlayacak, sıkıntıya sokacak adımlar atmayacaklarını ve yaşanan sorunlarla ilgili çözüm üretileceğini belirtmiştir.

Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu uygulamanın öğretmenlerin yaz tatilinde çalışmaya zorlanması anlamına geldiğini belirtmiştir. MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürü böyle bir yetki ve amaçlarının olmadığını ifade etmiştir.

Görüşmeden çıkarılan sonuç istekli olmayan öğretmenlerin zorlanmayacağıdır.

Kaldı ki uzaktan eğitimde görmezden gelinen bu öğrencilerin eğitimi, tamamen velilerin sorumluluğuna bırakılmak istenmektedir. Velilerin çalışmak zorunda olduğu ya da ders konularına hakim olamayacağı görmezden gelinmektedir.

Öğretmen arkadaşların okullarda ve okul idareleri ile yaşayacakları olası olumsuzlukları Şube ve Temsilcilik Yürütme Kurullarımızla hızla paylaşması rica olunur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.